Melodia z gry “Angry Birds”

Angry Birds….

to gra, której (prawdopodobnie 🙂 ) nie trzeba nikomu przedstawiać.  Gra Angry Birds została stworzona w grudniu 2009 roku przez Rovio Mobile. Gracze używają procy, z której wystrzeliwuje się ptaki w kierunku świń umiejscowionych na różnych strukturach. Warunkiem zaliczenia planszy jest zniszczenie wszystkich świń. Gra została wydana w grudniu 2009 na platformę iOS (Apple). Od tego czasu w App Store sprzedanych zostało ponad 12 milionów kopii gry. Fakt ten wpłynął na decyzję producenta, by stworzyć wersje na inne smartfony w wersji dotykowej.

Rovio Mobile zasiliło Angry Birds wieloma darmowymi aktualizacjami z dodatkami do zawartości gry. Stworzono również samodzielne (związane ze świętami, np. Halloween) wersje gry. Gra Angry Birds zyskała uznanie dzięki udanemu połączeniu wciągającej rozgrywki, zabawnego stylu i niskiej ceny. Popularność gry wpłynęła na decyzję o przeniesieniu jej na inne platformy – komputery i konsole wideo oraz dalekosiężne plany wykorzystania postaci z gry w kontekście filmów i seriali telewizyjnych. W Angry Birds miesięcznie gra ponad 40 mln użytkowników.

Fakt, iż gra została ściągnięta już ponad 5 miliardów razy (dane dotyczące wszystkich platform) sprawił, że gra nazwana została “jedną z najbardziej mainstreamowych gier, jakie wyszły do tej pory” oraz jednym z hitów roku 2010.

Dzisiaj przedstawiam moje opracowanie na dwa flety proste – miłego grania!
Kliknij w obrazek poniżej aby pobrać nuty Angry Birds w pliku pdf
Angry Birds - duet fletów prostych

Angry Birds – duet fletów prostych

Ludzie piszą o Melodia z gry “Angry Birds”

  1. Pingback: Melodia z gry “Angry Birds” « panu.pl