Scarborough Fair na trzy flety proste

Na początek posłuchajcie:

Jak wam się podoba? Komentarze mile widziane 🙂 Można się wpisywać na dole strony

Scarborough Fair nuty na flet, trzy flety proste, nuty literoweTradycyjną melodię angielską “Scarborugh Fair” aranżowano na tysiące sposobów. Ja również postanowiłem zmierzyć się z tematem i przygotowałem opracowanie na trzy flety równe ,do wykonania na trzech fletach sopranowych lub tenorowych.  Najbardziej zapracowanym muzykiem będzie wykonawca partii fletu 2: rozpoczyna utwór solowym wykonaniem tematu (część A) a w części B gra główny temat ale już w duecie z fletem 3.  Trzecia część przenosi nas do innej tonacji (a-moll) gdzie temat jest wykonywany przez głos fletu 1, natomiast flet 2 i 3 wykonują akompaniament.

Melodia “Scarborugh Fair” wykonywana jest cztery razy: część A i B w tonacji e-moll oraz część C, która jest powtarzana, w tonacji a-moll.

Zapraszam do pobierania nut i muzykowania.

Scarborough Fair na trzy flety proste

 

Scarborough Fair: partie poszczególnych głosów

 

Dla początkujących muzyków publikuję także zapis nutowy zawierający nazwy literowe. W pliku znajdziecie melodię Scarborough Fair zapisaną w obu tonacjach wykorzystanych w utworze tzn. w tonacji e-moll i a-moll.

Scarborough Fair:
nuty literowe (melodia unisono)

 

 

3 thoughts on “Scarborough Fair na trzy flety proste

  1. DamianK

    Brak dolnego cis jak i dis. Dobre do ćwiczenia gry na głosy z dzieciakami a co najlepsze zmiana tonacji 😀 Ot ciekawe czy przy pierwszym graniu zauważą. Dzięki 🙂

  2. Pingback: Scarborough Fair na trzy flety proste – Nuty na flet prosty

  3. Pingback: Scarborough Fair na trzy flety proste « panu.pl